Kuzey Kore sanılandan daha fazla plütonyuma sahip

Asya & Pasifik, Dünya, Gündem | Tarih:
- Güncellendi
Kuzey Kore'nin kıtalararası füzesi

Bir Amerikan düşünce kuruluşuna göre, Kuzey Kore’nin ana nükleer üretim bölgesinin ısıya duyarlı kameralarla çekilen termal fotoğrafları gösteriyorki Kuzey Kore’nin tahmin edilenden daha fazla Plütonyum’u olabilir.

Fotoğraflar ayrıca, Yongbyon’daki bir uranyum zenginleştirme tesisinde yer alan operasyonel santrifüjleri de gösteriyor.

Kuzey Kore'nin balistik füze denemesi
Kuzey Kore merkezli haber ajansı (KCNA) tarafından 30 Mayıs 2017’de yayımlanan bu fotoğrafta, balistik bir roket test edildiği görülüyor.

Kuzey Kore’nin keşfedilen diğer faaliyetleri endişeleri arttırdı

ABD’li bir düşünce kuruluşu tarafından Cuma günü yapılan açıklamaya göre, Kuzey Kore’nin ana nükleer santralinin termal görüntüleri gösteriyorki, Pyongyang nükleer silah stoklarını arttırmak için tahmin edilenden daha fazla plütonyumu yeniden işleyebilir.

Washington merkezli Kuzey Kore’yi izleme amacıyla kurulan 38 North’un yaptığı analiz, eylül ayından haziran sonuna kadar olan Yongbyon nükleer santralinin radyokimyasal laboratuardaki uydu görüntülerine dayanıyordu. Rapor, Kuzey Kore’nin nükleer ve füze programlarına ilişkin artan uluslararası endişelerin ortasında yayınlandı.

You may also read!

Harun Kolçak'ın vefat haberi

Sanatçı Harun Kolçak vefat etti

Ünlü sanatçı Harun Kolçak hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı bir süredir prostat kanseri tedavisi görüyordu Geçtiğimiz ay geçirdiği ani septik bir şok nedeniyle

Haberin Devamı...
Uruguay marihuanayı serbest bıraktı

Esrar bir ülkede daha serbest

Uruguay, uyuşturucu kartellerinin gücünü kırmak için esrarı legalleştiriyor. Haftada 10 gram esrar içmek suç sayılmayacak. Uruguay'da Hint kenevirinden elde edilen

Haberin Devamı...
Merkel Elinde telefon tutarken görülüyor

Merkel’den aktivistlerin tutuklanmalarına tepki

İstanbul Büyükada'da katıldıkları bir atölye çalışması sırasında aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser ile Alman vatandaşı Peter

Haberin Devamı...

Yorum yaz:

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

Mobil Kayan Menü