J.R.R Tolkien’in telif davası sonuçlandı

Gündem | Tarih:
- Güncellendi

‘Yüzüklerin Efendisi’nin yazarı J.R.R Tolkien’in telif davası sonuçlandı

‘Yüzüklerin Efendisi’ (Lord Of The Rings) kitap serisinin yazarı J.R.R Tolkien’in mirasçıları ile Warner Bros arasında yıllardır süren telif davası sonuçlandı.
‘Yüzüklerin Efendisi’ (Lord Of The Rings) kitap serisinin yazarı J.R.R Tolkien’in mirasçılarının Warner Bros şirketine açtığı ve uzun yıllar süren ‘The Hobbit’ ve ‘Lord Of The Rings’ kitapları telif hakkı davası sonuçlandı.

Tolkien’in ailesi, 2012 yılında, internette oynanan kumar makineleri dahil birçok üründe yazarın yarattığı fantastik karakterlerin kullanılmasıyla, Tolkien’in saygınlığına gölge düşürüldüğü gerekçesiyle dava açmıştı.

Deadline.com’un haberine göre, İngiliz yazarın mirasçıları ve Harper Collins Yayınevi, milyonlarca dolarlık telif hakkı ihlali davasını Warner Bros film stüdyosuyla anlaşmaya vararak kapattı.

Mirasçılar ve Warner Bros, anlaşma sonrası yayımladıkları ortak bildiride, “Taraflar bu konunun dostane bir şekilde çözümlenmesinden memnun ve gelecekte beraber çalışmayı umut ediyor” şeklinde açıklama yaptı.

1973 yılında hayatını kaybeden Tolkien’in ailesi ile Warner Bros şirketi arasında yapılan anlaşmanın detayları ise gizliliğini koruyor.

You may also read!

Harun Kolçak'ın vefat haberi

Sanatçı Harun Kolçak vefat etti

Ünlü sanatçı Harun Kolçak hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı bir süredir prostat kanseri tedavisi görüyordu Geçtiğimiz ay geçirdiği ani septik bir şok nedeniyle

Haberin Devamı...
Uruguay marihuanayı serbest bıraktı

Esrar bir ülkede daha serbest

Uruguay, uyuşturucu kartellerinin gücünü kırmak için esrarı legalleştiriyor. Haftada 10 gram esrar içmek suç sayılmayacak. Uruguay'da Hint kenevirinden elde edilen

Haberin Devamı...
Merkel Elinde telefon tutarken görülüyor

Merkel’den aktivistlerin tutuklanmalarına tepki

İstanbul Büyükada'da katıldıkları bir atölye çalışması sırasında aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser ile Alman vatandaşı Peter

Haberin Devamı...

Yorum yaz:

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

Mobil Kayan Menü