Türkiye’deki faaliyetleri askıya alınan Booking.com’un itirazı reddedildi

Teknoloji, Türkiye | Tarih:
- Güncellendi

Türkiye’deki faaliyetleri askıya alınan Booking.com ve otelcilerin, karara yaptığı itiraz mahkeme tarafından reddedildi. Booking.com için Türkiye operasyonlarına uygulanan engel bir sonraki duruşmaya kadar devam edecek.

Ekonomi Bakanı’ndan Booking.com’a: Ne istiyorsun kardeşim, gel buraya

Dünya gazetesinin haberine göre, Booking.com’un, Türkiye’deki faaliyetlerinin durdurulmasına yönelik karar sonrası yaptığı itiraz reddedildi. Türkiye Seyahat Acentaları Birliği (TÜRSAB) tarafından, haksız rekabetin önlenmesi amacıyla daha önce açılan davada, online rezervasyon portalı Booking.com’un Türkiye’deki faaliyetlerine tedbiren durdurma kararı verilmişti.

Karara başta Booking.com olmak üzere aralarında Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB) gibi birliklerinde bulunduğu çok sayıda taraf itiraz etti.

MAHKEME TEDBİR KARARININ SÜRMESİNE KARAR VERDİ

Otelciler, Booking.com’a ihtiyati tedbiri durdurmak için mahkemeye başvurdu
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde bugün görülen davada mahkeme, Booking.com ve TÜROB tarafından yapılan itirazı değerlendirdi.
İlk itiraz duruşmasında mahkeme, tedbir kararının devamına karar verdi.

BİR SONRAKİ DURUŞMA İKİ HAFTA SONRA YAPILACAK

İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nin 2015/1174 E. sayılı dosyası ile açılan davanın 29.03.2017 tarihli duruşmasında Booking.com benzeri şirketinin, Booking.com internet adresi üzerinden veya oluşturacakları başka bir adres üzerinden, Türkiye’de yerleşik otel, konaklama tesislerinin pazarlanması ve pazarlanmasına aracılık edilmesi yönündeki faaliyetin durdurulmasına, bu konuda Bilgi Teknolojileri Kurumu’na yazı yazılmasına karar verilmişti.

You may also read!

Harun Kolçak'ın vefat haberi

Sanatçı Harun Kolçak vefat etti

Ünlü sanatçı Harun Kolçak hayatını kaybetti. Ünlü sanatçı bir süredir prostat kanseri tedavisi görüyordu Geçtiğimiz ay geçirdiği ani septik bir şok nedeniyle

Haberin Devamı...
Uruguay marihuanayı serbest bıraktı

Esrar bir ülkede daha serbest

Uruguay, uyuşturucu kartellerinin gücünü kırmak için esrarı legalleştiriyor. Haftada 10 gram esrar içmek suç sayılmayacak. Uruguay'da Hint kenevirinden elde edilen

Haberin Devamı...
Merkel Elinde telefon tutarken görülüyor

Merkel’den aktivistlerin tutuklanmalarına tepki

İstanbul Büyükada'da katıldıkları bir atölye çalışması sırasında aralarında Uluslararası Af Örgütü Türkiye Direktörü İdil Eser ile Alman vatandaşı Peter

Haberin Devamı...

Yorum yaz:

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir.

Mobil Kayan Menü